Závod pro dobrou věc

O nás

Jsme neziskový SPOLEK CHKS, spolek tří rodin Chwastkovi, Krausovi a Sikorovi, které spolu tráví volný čas a dovolené. Jsme hodně aktivní, rádi sportujeme a pokud nám čas dopřeje, jsme stále někde v terénu. V současnosti máme všichni malé děti a naše priority se změnily. Chceme dělat něco smysluplného, a chceme tak ukázat našim dětem, že se dá sportem a zábavou pomáhat ostatním.

V roce 2015 vznikla v hlavě Janusze Sikory myšlenka zorganizovat amatérské biatlonové závody, kdy hlavním cílem je podpora mladých sportovních talentů v regionu, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit jim např. sportovní kroužky, vybavení, soustředění. A kdo zná Janusze, ten ví, že se do všeho vrhá po hlavě, myšlenky mění v realitu, a my se do toho vrhli s ním.

Proto se v roce 2019 uskutečnil nultý ročník těchto amatérských závodů. Bylo to super a nám se jen potvrdilo, že má smysl dělat závod pro dobrou věc. V roce 2020 se uskutečnil 1. oficiální ročník biatlonového závodu pro amatéry, který se velice vydařil, ohlasy závodníků a diváků byly více než pozitivní. Rok 2021 nebyl díky covidové situaci organizovaným sportovním aktivitám příliš nakloněn, proto se další ročník konal až v roce 2022, kdy došlo kvůli lepšímu zázemí k přesunu akce do areálu TJ Vendryně. Toto místo se nám velmi osvědčilo, a i letos se bude náš Závod pro dobrou věc konat 15.dubna 2023 právě zde.

Jsme rádi, že se závod stává tradicí a my tak můžeme pomoci najít několika dětem cestu ke sportu a radosti.

o nas spolecna1

Naše cíle

  • chceme podpořit mladé talentované sportovce v regionu
  • výtěžek je určen pro děti, které by rády sportovaly, ale jejichž rodiče je nemohou finančně podpořit nebo nemají ke sportu žádný vztah
  • ukázat NEJEN dětem, že sportovat se dá i v zimě
  • sportem a zábavou pomoci ostatním
  • pobavit se a užít si sportovní den (po sportu vždy více „suší“)
  • hlavní cenou není materiální výhra, ale snaha (možnost) pomoci potřebným

 

Nase cile1  nase cile2